Kniha Skláři zdarma

Skláři

Kniha v češtině!SklářiPopis knihy zde zatím bohužel není.Stáhněte si knihu Skláři zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Skláři

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Skláři, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Skláři a zábavu bez omezení!

  Skláři

  Podrobnosti o knize Skláři

  :  4.126

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Jos. R. Vilímek

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Lili2

  16.11.2017

  Zajímavé osudy lidí, nicméně rozvláčně napsané a poněkud zbytečně široký formát knihy tento můj pocit jen umocnil.

  berau

  28.10.2015

  U mne jsou Skláři na pomyslném třetím místě, až za V ráji šumavském a ze Světa lesních samot, přesto výborný román, barvité popisy jsou autorovou předností, jediné co bych snad vytkl, byla alespoň pro mne, lehká předvídatelnost děje.

  rasputin

  29.11.2014

  Styl psaní mě uchvátil. Baví mě jeho poetické archaismy. Líbí se mi ty úžasné popisy. Bohužel mě trochu dráždilo právě to hýbání s časovou linií, které se tolik líbí shmaicovi. Chvíli naprosto uchváceně a s nasazením života popisuje každý detail a pak náhle skočí během několika vět o několik let. Když už jsem si zvykl na nějakou postavu, tak v dalším odstavci ji nechal zemřít. A zabedněnost či spíš naivita několika hrdinů mě, mírně řečeno, nenechávala klidným….Každopádně však stojí za přečtení a některé pasáže jsem si četl i několikrát. Krása popisu a styl psaní vyvažuje nedostatky příběhu, jež v tomto spatřuji.

  shmaic

  21.11.2014

  Na knize mě fascinuje Klostermanova superschopnost hýbat s časovou linií – v jednu chvíli se to táhne jako smrad a v druhou chvíli přeskočí 5 let, následně 3 roky odsýpou na dvou stranách a dalších 30 stran čtete o třech dnech. Fakt kruté a hlavně to dokáže tak, že se neztratíte. Četl jsem toho od něj více, tato je určitě jedna z lepších.
  Poznatky: pomíjivost všeho je neodbytná, dluhy jsou svinstvo a lidská povaha nezná mezí, tedy alespoň na temné straně.
  Když jsem se o knize zmínil rodičům, kteří ji ještě měli v povinné četbě, ptali se “to je telenovela co?”. Zamyslel jsem se nad tím a myslím si, že to není laciná vztahovka. On na těch vztazích, kterých je to přeplněné dokázal popsat tehdejší poměry, lidskou osobnost a když už toho bylo moc, přešel na jiné téma, obvykle o přírodě, pak se zas vrátí… je to jednoduše řečeno vyvážené i když narozdíl od jiných knih je zde vztahů podstatně více.
  Další zvláštností knihy je, kolik generací pokryje – není o jedné generaci jako např. V ráji Šumavském nebo Ze světa lesních samot.

  Více o historickém kontextu je například zde. http://muzeum.sumava.net/?page_id=65

  řepešínský

  17.02.2013

  skláři karla klostermanna jsou nádherný román, který doporučuji zájemcům o vesnická historická psychologicky sociální dramata. ačkoliv jsou skláři psáni pro dnešní dobu příliš archaickým stylem, je téma románu, celkové vyznění i poselství díla naprosto současné a až příliš dnešní, což jen dokazuje genialitu autora. ano, i když od vzniku příběhu a jeho prapůvodního skutečného námětu uplynulo bezmála 2oo let, v otázce peněz, podnikání, mezilidských či rodinných vztahů je neskutečně aktuální. rozepisovat se o ději, peripetiích osudů hlavních hrdinů nebo o časovém údobí, v nichž se klostermannovi skláři odehrávají, by bylo zbytečné a mohlo by případného zájemce o četbu odradit, proto se zde zmíním jen o faktu, že se v něm romanopisci podařilo zachytit nejenom charaktery postav, ale především také velmi složitou tehdejší dobu, způsob žití a prvotní podnikatelské aktivity se všemi problémy a nedokonalostmi, které přinášela a které si dnes už jen stěží dokážeme představit, natož uvědomit; jak tomu je například ve scéně katastrofické sněhové vánice s na kost zmrzlým koněm a zasněženou bryčkou nalezenou až po několika dnech bez kočího a jednoho z hlavních představitelů románu. k. klostermannovi se i ve sklářích podařilo zachytit lidské pohnutky postav, jejich pochopitelného jednání či konání a proto jistě nepřekvapí, že se čtenář do děje vtažený v některých kapitolách nedokáže oprostit od vlastních slz dokazujících životnost díla a jeho přesah z řádků na naši mysl. karel klostermann patří mezi mé oblíbené autory a svými skláři si jen potvrdil důležité místo v mé knihovně v sekci beletristické.

  vitavita

  01.05.2012

  Úpadek sklářství v pošumaví, i tato kniha se dá přečíst a poučení si z ní vzít – nedůvěřuj svým domnělým přátelům příliš.  TAGS:

  online Skláři ebook, kniha Skláři fb2, download Skláři pdf , download Skláři mobi, online Skláři kniha, zdarma stažení Skláři IPhone, online kniha Skláři pdf, zdarma Skláři DJVU, zdarma stažení Skláři txt, stažení Skláři rtf, online Skláři fb2 , e-kniha Skláři stažení txt, zdarma Skláři stažení kniha,

  e-kniha Skláři stažení pdf

  , stažení Skláři IPad, Číst Skláři mobi, Číst Skláři docx, zdarma Skláři awz, download e-kniha Skláři iPad , zdarma Skláři DJVU, download Skláři e-kniha zdarma, zdarma stažení Skláři dvd, Číst Skláři txt, book Skláři stažení DJVU,

  Skláři stažení kniha zdarma

  , Skláři stažení kniha pdf zdarma, Skláři pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Skláři pdf zdarma, Skláři stažení kniha epub zdarma, Skláři ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply